a
  • Rapor Haber
  • Ekonomi
  • Yüksel: “Ayhan Kızıltan sakın adaylık muhasebesi yapmasın!”

Yüksel: “Ayhan Kızıltan sakın adaylık muhasebesi yapmasın!”

MTSO seçimlerinde kendi grubundan seçilemeyen mevcut başkan Ayhan Kızıltan’ın yüzde 1 hisseye sahip olduğu inşaat şirketinden listeye girerek seçilmesine muhalefetin tepkisi dinmiyor. Kızıltan’a tepki gösteren MTSO meclis üyesi Orhan Kemal Yüksel, “Ayhan Kızıltan Şimdilerde sadece yüzde 1 gibi hisse payına sahip olduğu (Benser İnşaat Ltd. Şti.) adlı bir şirketin listesinden adaylık muhasebesi yapıyor. Sakın bu şekilde aday olmasın! Konunun takipçisi olacağımızı şimdiden ifade ediyoruz” dedi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası  (MTSO) başkanlık seçiminin birinci periyodu olan 5 Kasım tarihinde yapılan komite seçimlerinin, Mersin’in ekonomik ve sosyal hayatını doğrudan etkileyecek kırılma noktası olduğunu belirten MTSO Meclis Üyesi Orhan Kemal Yüksel, “Seçime katılımın yüzde 50’nin altında kalması her şeyi anlatmaya yetiyordu. Adeta Ayhan Kızıltan yönetiminde geçen 4 yılın karnesi niteliğindeydi. Bizler bu sürecin heba edildiğini çeşitli ortamlarda gündeme getirirken, tespitlerimiz seçime olan ilginin azlığıyla, adeta vücut buldu. Bu katılım MTSO’nun güven zedelenmesi yaşadığının göstergesiydi. Ayhan Kızıltan yönetimindeki MTSO’nun hızla politikleştirildiğini, üyelerin nezdinde itibar kaybı yaşadığını müşahede etmiş olduk.

Karşımızda zamanın ruhuyla örtüşmeyen bir tablo gözlemledik. Bizler -Şahsım ve Ufuk Maya- bu hazin tablonun farkındaydık ve bu yola çıkarken kazanma yada kaybetme düşüncesiyle değil, Mersin’e olan vefa borcumuzu ve üzerimize taşıdığımız vebali atmak düşüncesiyle yola çıktık.

MTSO’nun fay hatlarını kırdık ve ciddi bir heyecan dalgası oluşturduk. Sadece 8 oy listemizden çıkamadık. Kimse bizi rakamlarla imtihan etmesin.

Bazı oylar değerli, bazı oylar değersizdir. Mevcut yönetimi yıkmanın zorluğundan bahsedip algı yaratmaya çalışanları, odanın tüm imkanlarını kullananları, resmen listelerine gömdük. Pek nadir rastlanan bir başarının altına imza attık, bu yüzden oylarımız değerliydi” diye konuştu.

“AYHAN KIZILTAN VE ÇEVRESİ BÜTÜN ENERJİSİNİ BİZE KARŞI KULLANDILAR!”

“Akibetini gören Ayhan Kızıltan ve yakaladığımız ivmeden rahatsız olan çevreler, Ayhan Kızıltan ve aristokratları bir takım çevreleri de yanlarına alarak, bütün enerjilerini bizlere, Ufuk Maya ve ekibine karşı kullandılar” diyen Yüksel, “Tek amaçları bizleri seçtirmemek idi. Şunu çok iyi biliyorlardı! Ufuk Maya listeden çıkarsa, onlara karşı başkanlıkta en önemli rakipti. Yapılan bunca şeylere ve üzerimizde oynanan oyunlara rağmen duruşumuzu bozmadık. Kazananı bilemem ama, ‘Biz kaybetmedik biz de varız’ dedik, şahsımıza ve ekibimize olan teveccühü gördük. Kaybeden ortada. Şimdilerde Bay Kızıltan ve aristokrat çevresi Hilei-şeriyye Şekil bakımından hukuka uygun- bir işlemi vasıta kılarak, yasaklanmış bir sonucu elde etmek. Ayhan Kızıltan şimdilerde sadece yüzde 1 gibi hisse payına sahip olduğu (Benser İnşaat Ltd. Şti.) adlı bir şirketin listesinden adaylık muhasebesi yapıyor. Sakın bu şekilde aday olmasın! Konunun takipçisi olacağımızı şimdiden ifade ediyoruz. Ayrıca seçim çalışmaları sürecinde desteklerini bizden esirgemeyen başta çok değerli üyelerimize, basının çok kıymetli mensuplarına şahsım ve tüm arkadaşlarım adına şükranlarımı sunarım. Mersin’in gelecek iyi günlerinin imar ve inşaası için durmadan gayret edeceğimizi de ifade etmek isterim. Çünkü Mersin hepimizin” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AK Parti’li Yılmaz’dan TBB Başkanı Fincancı’ya tepki

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.