a

Ülkü Ocakları Başkanı Akgül’den Mevlid Kandili mesajı

Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Yavuz Akgül Mevlid Kandili münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Akgül, “Bu gece rahmet elçisi, iki cihan güneşi, ahlak ve iman kalesi Efendimiz Hz. Muhammed’in yeryüzünü şereflendirişini idrak ediyoruz” dedi.

Mersinlilerin Mevlid Kandilini kutlayan Akgül, “Mevlid-i Nebi’nin tertemiz manevi havasını derinlerimize çekiyor, ruhumuza nakşediyor ve kalbimizle buluşturuyoruz” diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Riya, inkar, yalan, aldatma, vefasızlık altın çağını yaşasada, Efendimizin tebliğiyle umut buluyor, O’nun kutlu nasihatleriyle huzur duyuyoruz. Resul-i Ekrem Efendimiz beşeriyeti, tüm mahlukatı fazilet ve hidayet nuruyla aydınlatmış, doğru ve adaletli olmanın güzelliklerini öğretmiştir.

Bedende yaşadıkları halde ruhen na-mevcut olanlar, vicdanları paslananlar, kalpleri kararanlar inşallah bu akşamın feyziyle tövbe ederler. Ne mutlu bizlere ki, O’nun izindeyiz, O’nun peşindeyiz ve O’nunla fani hayatın engellerini aşıyoruz. Bu duygularla siz değerli ve bir o kadar aziz Mersin’li hemşerilerimin Mevlid Kandili’ni yürekten tebrik ediyor, Cenab-ı Allah’tan sağlık, afiyet ve başarı diliyorum.

Merhum Şairimiz Arif Nihat Asya’nın çok anlamlı ve muhteşem Naat’ından bir bölümünü paylaşarak sizleri Rabbim’e emanet ediyorum: “Gel, Ey Muhammed, bahardır. Dudaklar ardında saklı Âminlerimiz vardır. Hac’dan döner gibi gel, Miraç’dan iner gibi gel; Bekliyoruz yıllardır”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Seçer: “Provokasyonlara karşı uyanık olun”

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.