a
  • Rapor Haber
  • Siyaset
  • Şehit isminin parka verilmesine karşı çıkan CHP ve HDP’li meclis üyelerine Seçer’den destek

Şehit isminin parka verilmesine karşı çıkan CHP ve HDP’li meclis üyelerine Seçer’den destek

Akdeniz Belediye Meclisinde tartışmalara neden olan ve CHP ve HDP’li meclis üyelerinin oylarıyla ret verilen Huzurkent’te yapımı tamamlanan bir parka Eren Bülbül isminin verilmesi görüşmesi, Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinde de gündeme geldi.

Büyükşehir meclisinde konuyla ilgili söz alan CHP’li Serhat Dövenci, “Her köşe başına, her parka şehit ismi verilmemesi lazım” derken, daha sonra konuşan Vahap Seçer, “Dövenci’nin sözlerinin tamamına katılıyorum, imzamı atıyorum. Bazı değerlerinin istismarına katılmıyorum” diyerek, skandal açıklamaları onayladı ve kendisi de yine bir skandala imza atmış oldu.

YERLİKAYA: “EREN BÜLBÜL İSMİNE KARŞI ÇIKARAK BÜYÜK BİR HATA YAPTINIZ”

Daha sonra söz alan AK Parti Grup Sözcüsü İsmail Yerlikaya ise, Vahap Seçer’e cevap vererek, “Büyükşehir’de bazı işlemleri mevzuata veya kanuna uygun şekilde yapmıyorsunuz. Başkanımızdan şunu da bekliyoruz. Mesela meclisten geçmesi gereken Logo 3 yıldır meclis gündemine gelmedi. Battı çıktının ismi, altını çizerek söylüyorum. Sevgi battı çıktısı geldi geçirmedik. Biz burada hata yaptık. Aynı hatanın bir kat büyüğünü hatta on kat büyüğünü Akdeniz’de CHP ve HDP’li meclis üyeleri yapmıştır. Bir parka genç bir şehidimizin adına karşı çıkılmaması lazımdı. Sizin arkadaşlarınız Eren Bülbül ismine karşı çıkarak büyük bir hata yaptınız. Bu hatanın şehrin barışına ve huzuruna faydası olmaz. Bence en kısa zamanda önergeyi kendileri verip bu hatadan dönmesi lazım. İyi varsın Eren Bülbül diyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CHP’li Dövenci: “Her parka, her köşe başına şehit adı verilmemeli”

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.