a

Muhtarlardan Başkan Gültak’a destek

Akdeniz Belediyesi temmuz ayı olağanüstü toplantısında dikkat çeken bir gelişme yaşandı. CHP’li meclis üyeleri toplantıyı terk ederken ilçeye bağlı mahalle muhtarları Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a destek vermek amacıyla meclis toplantısına katıldı.

Akdeniz Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen meclis toplantısında, bazı gündem maddeleri ve Başkan Gültak’ın borçlanma yetkisi oybirliğiyle kabul edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından açıklamalarda bulunan Gültak, yapılacak olan borçlanmanın sadece ilçede yol, asfalt, kaldırım ve kilit parke işlerinde kullanacağının altını çizdi.

“AKDENİZ’E HİZMET ETMEMİZİ ENGELLERSENİZ, SERTLEŞİRİZ!”

Gültak, konuşmasının devamında, “Çok değerli muhtarlarımızda aramızda. Muhtarlarımızın ve basın mensuplarının huzurunda açıkça ifade etmek istiyorum ki yapılan borçlanma sadece yol, asfalt, kaldırım ve kilit parke işlerinde kullanılacak. Bu para öyle festivalde, tanıtımda veya başka bir şeyde kullanılmayacak bunu herkes bilsin. İlçemize bugün maliyeti neredeyse 100 milyon lirayı bulan iki tane plent tesisi kazandırdık. Birisini bakanlık aracılığıyla diğeri ise Şahinbeyli Belediye başkanımız sayesinde. Buraları faaliyete geçirmek için para istiyoruz vermiyorlar. Borçlanma istiyoruz vermiyorlar. Biz hizmetten yanayız. Dezavantajlı Akdeniz insanlarının kalkınmasından yanayız. Gençlerimizin kadınlarımızın kalkınmasından yanayız. Özgürlükten, kardeşlikten ve barıştan yanayız. Kavgadan değil. Ama siz sempatik görünüp arkadan bu insanlara dokunmamızı, hizmet etmemizi engellerseniz o zaman biz de sertleşiriz. Biz buraya hizmet etmek için geldik. Belediyeyi tıkamanın bir anlamı yok. Dışarıdan da kimse bu belediyeyi tıkamak için karışmasın. Kimse bize abilik yapmaya kalkmasın, herkes kendi belediyesine baksın. Akdeniz’in insanı çok akıllı ve zekidir. Günü geldiğinde bunun kararını yüce meclis verir. Akdeniz’in insanlarının hizmet almasını engelleyenlerin karşısında aslan gibi dururuz” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İşte HDP’lilerin gözaltına alınma gerekçeleri

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.