a

Mehmet Yüce: “Kadro belediye işçilerinin de hakkı”

Hak-İş Konfederasyonu Mersin İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Mehmet Yüce, hükümetin sözleşmeli memurlara kadro vermesinin sevindirici olduğunu ancak Belediyelerin, yani kamunun asıl işini yapan şirket işçilerinin de kadroya geçirilmesinin iş barışı ve çalışma hayatı için elzem olduğunu söyledi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Hizmet-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Mehmet Yüce şu ifadelere yer verdi;

“Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından sözleşmeli memurlara kadro verilmesi, çalışma hayatının bir sorunun daha çözülmesi ve yararlanacak arkadaşlarımız açısından önemli ve sevindiricidir. Ancak yerel yönetimlerin yükünü çeken bulunduğu il ve ilçelerde vatandaşlarımıza hizmet etmek için, yaz kış demeden, afetlerde, salgınlarda en zor şartlarda sahada çalışan Belediye Şirket emekçilerine de kadro verilmesi gerekir.

Hükümetin sözleşmeli memurlara kadro vermesinin sevindirici olduğunu, ancak Belediyelerin, yani kamunun asıl işini yapan şirket işçilerinin de kadroya geçirilmesinin iş barışı ve çalışma hayatı için elzemdir.”

Çalışma hayatının tek tarafı memurların olmadığını ifade eden Yüce, “Çalışma hayatı içinde özellikle belediye çalışanlarının büyük çoğunluğunu oluşturan yıllarca taşeron olarak çalışan 2018 yılında belediye şirketlerine geçirilen yaklaşık beş yüz bin emekçinin bugüne kadar çektiği ekonomik ve sosyal sıkıntılardan kurtulması gerekir. Aynı işyerinde kadrolu işçiler ve memurlarla çalışan ancak hala kamu işçisi görülmeyen bu garabet uygulamaya son verilerek Belediye şirket işçilerinin de hak ettikleri kadroya geçirilmesini istiyoruz. Belediye İşçileri Kamu İşçisidir. Ayrımcılık son bulsun haklarımız verilsin” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MERSİN ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.