a

HDP iyice şaşırdı!

Tahmini bütçenin görüşüldüğü Akdeniz Belediye meclisinde HDP’li üyelerin komedi şovu ile birlikte bir kez daha algı yaratma çabaları vardı. Hizmet için oluşturulan bütçe ile ilgili, “Biz, hizmeti engellemeyeceğiz” demelerine karşın, maddeler üzerinde çekimser ve ret oyları kullanmaları dikkat çekerken, “Kamu kurumu olduğu için belediyenin kamu hizmetinde kullandığı mal ve gelirlerine haciz konulamaz” maddesine de yine çekimser kaldılar. Bir anlamda, ” Hayır haciz konsun” istediler. Bu durum karşısında Başkan Mustafa Gültak, gülümseyerek, “Siz neye el kaldırdığınızın farkında mısınız?” dedi.

Akdeniz Belediyesi Ekim Ayı Meclisi İkinci Birleşiminde HDP’li Ali Tanrıverdi’nin bütçe görüşülürken, “Akdeniz halkının yararına olan ne varsa seve seve, her zaman yardımcı olduk. Bundan sonra da yardımcı olacağız. Biz bunu sonuna kadar yürüteceğiz” ifadelerinin ardından yapılan oylamada HDP’li üyeler, maddelere çekimser ve ret oyu kullandılar.

BELEDİYENİN MAL VE GELİRLERİNE HACİZ KONULSUN İSTEDİLER

HDP’li meclis üyelerinin  “Kamu hizmetinde kullanılan belediye malları ile resim, harç ve vergi gelirleri haczedilemez” şeklindeki 9. Maddesine bile çekimser oyu verdiler. Bir anlamda, ” Hayır haciz konsun” istediler. Bu durum karşısında Başkan Mustafa Gültak, gülümseyerek, “Siz neye el kaldırdığınızın farkinda mısınız?” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MTSO Başkanı Kızıltan siyasete mi giriyor?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.